نوشته قبلی نوشته بعدی ایران از لحاظ پیشرفت های ارتودنسی دومین كشور منطقه است.
نوشته شده در اخبار ارتودنسی دسته‌بندی نشده سلامت

ایران از لحاظ پیشرفت های ارتودنسی دومین كشور منطقه است.

ایران از لحاظ پیشرفت های ارتودنسی دومین كشور منطقه است. منتشر شده در تیر ۲۷, ۱۳۹۳ارسال دیدگاه

عضو هیات مدیره انجمن ارتودنتیست های ایران گفت: ایران از لحاظ پیشرفت های ارتودنسی در مقایسه با كشورهای منطقه بعد از تركیه و در مقام دوم قرار دارد.

دكتر ‘حسین ارباب زاده’ یادآور شد كه تخصص ارتودنسی قدمت صد ساله در جهان دارد و ایران در تخصص ارتودنسی حتی در مقایسه با كشورهای شرق اروپا از سابقه بیشتری برخوردار است.

وی خاطرنشان كرد: به عنوان مثال در كنگره ارتودنسی اروپا كه هر ساله برگزار می شود، ایران از لحاظ تعداد سخنرانی هایی كه در این كنگره ارایه می دهد در رتبه ششم تا هفتم قرار دارد.

ارباب زاده در ارتباط با تعداد ارتودنتیست های ایران افزود: درحال حاضر تعداد متخصصان ارتودنسی در ایران نزدیك به ۳۰۰ نفر است كه در شهرهای مختلف مشغول به فعالیت هستند. علاوه براین هر سال بیش از ۵۰ رزیدنت ارتودنسی به این آمار اضافه می شود كه به این ترتیب در ۶ سال آینده جمعیت ارتودنتیست های ایران دو برابر خواهد شد .

وی گفت : دانشگاه های ایران در تربیت متخصصان ارتودنسی پیشرفت های بسیاری كرده اند و در مقایسه با كشورهای منطقه و بعضی از كشورهای اروپایی تعداد ارتودنتیست های ایران خوب است به طوری كه هم اكنون به ازای هر ۲۴۰ هزار نفر یك متخصص ارتودنسی داریم این در حالی است كه استاندارد جهانی آن یك ارتودنتیست به ازای هر ۳۰ هزار نفر است.

وی افزود: ارتودنسی با تمام مجموعه فك ، دهان و صورت در ارتباط است و درمان ارتودنسی در مسایل رشدی، گفتاری، فك و صورت و غذا خوردن تاثیر دارد.

ارباب زاده با اشاره به این كه ارتودنسی تنها جنبه زیبایی ندارد، افزود: اصل عملكرد و ثبات دستگاه فكی، جویدن و بلع غذا است كه اگر همه آنها با هماهنگی انجام شود ، نتیجه آن زیبایی می شود.

وی در ارتباط با سن مناسب برای انجام ارتودنسی گفت: بهتر است درمان در سنین پایین انجام شود اما با توجه به فناوری های جدید هیچ محدودیت سنی برای ارتودنسی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجرا شده توسط: همیار وردپرس