انواع براکت‌های ارتودنسی

این روزها انواع مختلفی از سیم‌های ارتودنسی وجود دارد که هر کدام مزایایی دارند و شخص می‌تواند با مشورت پزشک متخصص ارتودنسی از بهترین و کارآمدترین نوع آن استفاده کند.
سیم‌های فلزی
سیم‌های فلزی از فولاد ضدزنگ بادوام و کیفیت بالا ساخته شده‌اند. آنها رایج‌ترین نوع سیم‌های دندانی هستند. براکت‌ها٬ که بر روی قسمت جلویی هر دندان نصب می‌شود٬ به کمک این سیم‌ها به هم وصل می‌شوند و این باعث می‌شود که دندان‌ها در جای درست خود قرار بگیرند. سیم‌های فلزی جدید کوچکتر٬ راحت‌تر و جذاب‌تر هستند.
سیم‌های فلزی سرامیکی
این سیم‌ها هم به مانند سیم‌های فلزی باعث جابجایی دندان‌ها می‌شوند٬ به جز براکت‌های آنها که شفاف هستند و همین باعث می‌شود که کمتر به چشم بیایند. استفاده از آنها در بین افراد بزرگسال رایج‌تر است. تنها عیب آنها نسبت به براکت‌های سرامیکی این است که بسیار حساس بوده و رنگ گره‌های کشسان آنها طی جلسات ارتودنسی از بین می‌رود.
سیم‌های شفاف
الزاما تمام براکت‌های سیمی فلزی نیستند. اگر می‌خواهید که سیم شما کمتر به چشم بیاید٬ سیم‌های شفاف گزینه‌ی خوبی است. کار آنها درست مثل سیم‌های سنتی است با این تفاوت که این‌ها از مواد شفاف ساخته شده‌اند.
سیم‌های نامرئی
این سیم‌ها از دسته‌ای از مواد سفید‌ متحرک ساخته شده‌اند که متناسب با رنگ دندان‌تان هستند. هر یک از این هم‌ترازکننده‌های نامرئی مستلزم آن است که با دندان‌تان تنظیم شود. این هم‌ترازکننده‌های نامرئی بسیار راحت هستند چرا که با ماده‌ای انعطاف‌پذیر ساخته شده و به طور مرتب با دندان‌تان یک‌رنگ می‌شود.

درباره ارتودنسی: ، دندانپزشک متخصص ارتودنسی

مطب نارمک

هفت حوض نبش مهرانپور غربي نبش ايت ساختمان 588 طبقه 1 واحد 3
تلفن: 88673807

مطب جردن

جردن خيابان آرش، شماره 26 طبقه 3 واحد23 مرکز تخصصی ارتودنسی جردن
تلفن: 77249315